extra
Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

"Gra o tron" made in Poland

Czytaj dalej
Michał Wieczorek

"Gra o tron" made in Poland

Michał Wieczorek

Chociaż mamy lipiec, to serca fanów "Gry o tron" opanowała prawdziwie zimowa aura. #Winterishere — a skoro tak, to przez najbliższe tygodnie nie będzie dla nas ważniejszego tematu od kolejnych odcinków 7. sezonu serialu HBO.

Uznaliśmy, że nowa, a zarazem przedostatnia odsłona "Gry o tron" wymaga od nas przygotowania czegoś specjalnego. Dobrze jednak wiedzieliśmy, że trudno będzie nam zrobić w tej kwestii coś naprawdę unikatowego. Postanowiliśmy więc stworzyć wydanie EXTRA serwisu Telemagazyn.pl, a punktem wyjścia było dla nas hasło: dobre, bo polskie. W ciągu kilku ostatnich miesięcy przekuliśmy je w "Grę o tron: made in Poland".

Na początku spotkaliśmy się z prawdziwymi specjalistami jeśli chodzi o „Grę o tron” – redaktorami największego polskiego serwisu poświęconego sadze George'a R.R. Martina, którzy podzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat najnowszej serii serialu. Efektem tego spotkania jest wywiad zatytułowany „Bitwy, szaleństwo Cersei i upadek Muru". Tak bowiem 7. sezon "Gry o tron" widzą redaktorzy Westeros.pl. To jednak nie jedyna rozmowa, którą przeprowadziliśmy w związku z wydaniem specjalnym naszego serwisu. Przebywającą obecnie w Stanach Zjednoczonych reżyserkę Kasię Adamik udało nam się namówić do rozmowy na temat produkcji HBO. Jak przyznała: "Gra o tron" jest dla niej rzeczą absolutnie genialną. Na czym według córki Agnieszki Holland polega fenomen tego serialu?

Świat, który wykreował w swoich książkach Martin jest niesamowicie wiarygodny, gęsty, ale przede wszystkim logiczny […] Scenarzyści zrobili z tym materiałem świetną robotę, wiedzieli, jak go wykorzystać […] Siłą tego serialu są na pewno bohaterowie — ciekawi i różnorodni. Tacy, których się lubi, ale i tacy, których się nienawidzi. Nie bez znaczenia jest tutaj również konsekwencja twórców […] To jest rzecz, której chyba w Polsce jeszcze trochę brakuje - powiedziała nam Kasia Adamik

"Gra o tron: made in Poland" to jednak nie tylko rozmowy ze znawcami i fascynatami serialu HBO, ale również materiały, w których — przyznajemy bez bicia — popuściliśmy nieco wodze fantazji. Kwintesencją tych działań są m.in. artykuły:

Na koniec — wisienka na torcie. Posiadacz najsłynniejszego głosu polskiej telewizji Tomasz Knapik w roli lektora "Gry o tron". Jak wypadł?Przekonajcie się sami.

Prezentujemy Wam wydanie specjalne serwisu Telemagazyn.pl — "Gra o tron: made in Poland". Wierzymy, że nasz polski wkład do świata Westeros zostanie przez Was dostrzeżony.

Czytaj wydanie na stronie extra.telemagazyn.pl

Michał Wieczorek

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

extra.telemagazyn.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.