extra

"Gra o tron" made in Poland

Czytaj dalej

"Gra o tron" made in Poland

Chociaż mamy lipiec, to serca fanów "Gry o tron" opanowała prawdziwie zimowa aura. #Winterishere — a skoro tak, to przez najbliższe tygodnie nie będzie dla nas ważniejszego tematu od kolejnych odcinków 7. sezonu serialu HBO.

Uznaliśmy, że nowa, a zarazem przedostatnia odsłona "Gry o tron" wymaga od nas przygotowania czegoś specjalnego. Dobrze jednak wiedzieliśmy, że trudno będzie nam zrobić w tej kwestii coś naprawdę unikatowego. Postanowiliśmy więc stworzyć wydanie EXTRA serwisu Telemagazyn.pl, a punktem wyjścia było dla nas hasło: dobre, bo polskie. W ciągu kilku ostatnich miesięcy przekuliśmy je w "Grę o tron: made in Poland".

Na początku spotkaliśmy się z prawdziwymi specjalistami jeśli chodzi o „Grę o tron” – redaktorami największego polskiego serwisu poświęconego sadze George'a R.R. Martina, którzy podzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat najnowszej serii serialu. Efektem tego spotkania jest wywiad zatytułowany „Bitwy, szaleństwo Cersei i upadek Muru". Tak bowiem 7. sezon "Gry o tron" widzą redaktorzy Westeros.pl. To jednak nie jedyna rozmowa, którą przeprowadziliśmy w związku z wydaniem specjalnym naszego serwisu. Przebywającą obecnie w Stanach Zjednoczonych reżyserkę Kasię Adamik udało nam się namówić do rozmowy na temat produkcji HBO. Jak przyznała: "Gra o tron" jest dla niej rzeczą absolutnie genialną. Na czym według córki Agnieszki Holland polega fenomen tego serialu?

Świat, który wykreował w swoich książkach Martin jest niesamowicie wiarygodny, gęsty, ale przede wszystkim logiczny […] Scenarzyści zrobili z tym materiałem świetną robotę, wiedzieli, jak go wykorzystać […] Siłą tego serialu są na pewno bohaterowie — ciekawi i różnorodni. Tacy, których się lubi, ale i tacy, których się nienawidzi. Nie bez znaczenia jest tutaj również konsekwencja twórców […] To jest rzecz, której chyba w Polsce jeszcze trochę brakuje - powiedziała nam Kasia Adamik

"Gra o tron: made in Poland" to jednak nie tylko rozmowy ze znawcami i fascynatami serialu HBO, ale również materiały, w których — przyznajemy bez bicia — popuściliśmy nieco wodze fantazji. Kwintesencją tych działań są m.in. artykuły:

Na koniec — wisienka na torcie. Posiadacz najsłynniejszego głosu polskiej telewizji Tomasz Knapik w roli lektora "Gry o tron". Jak wypadł?Przekonajcie się sami.

Prezentujemy Wam wydanie specjalne serwisu Telemagazyn.pl — "Gra o tron: made in Poland". Wierzymy, że nasz polski wkład do świata Westeros zostanie przez Was dostrzeżony.

Czytaj wydanie na stronie extra.telemagazyn.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.