extra

Tomasz Knapik w roli lektora "Gry o tron". Sprawdź, jak wypadł!

Czytaj dalej
Adriana Słowik

Tomasz Knapik w roli lektora "Gry o tron". Sprawdź, jak wypadł!

Adriana Słowik

Polski lektor czytający słynne fragmenty "Gry o tron" — to jeden z tematów wydania specjalnego serwisu Telemagazyn.pl przygotowanego specjalnie dla Was z okazji premiery 7. sezonu. W naszych oczach bohaterem tego materiału mogła być tylko jedna osoba.

Gdy mówimy o charakterystycznym głosie, na myśl od razu nasuwa się Tomasz Knapik. W redakcji nie mieliśmy żadnych wątpliwości i dlatego to właśnie jego zaprosiliśmy do współpracy. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że lektor nie jest fanem słynnej produkcji HBO — Nie oglądam, ale chętnie pomogę, może być zabawnie — usłyszeliśmy jednak od Knapika, a najlepsze było dopiero przed nami.

Piękne czerwcowe popołudnie. Naszą redakcję odwiedza Tomasz Knapik — legendarny lektor i jeden z najsłynniejszych głosów polskiej telewizji. Przeczytane przez niego produkcje trudno zliczyć, ale gdyby się tego podjąć, wyszłoby pewnie jakieś kilkanaście tysięcy! Taka liczba może przyprawić o zawrót głowy, jeśli jednak spojrzymy na jego długoletni staż pracy (w zawodzie lektora od niemal 50 lat), ta liczba nie wydaje się już czymś nadzwyczajnym.

Wizyta, jak można się domyślić, przebiegła w atmosferze humoru. Spotkanie było również doskonałą okazją, aby porozmawiać z lektorem o jego pracy, wpadkach i konkurencji, a także sposobach na spędzanie wolnego czasu. Nie obyło się również bez anegdot i opowieści związanych z fachem lektora.

Romantyzm zawodu skończył się wraz z erą magnetowidów. Kiedyś się czytało na żywca i wszystko, co się palnęło, szło w naród. A dzisiaj się nagrywa... Jak się nawet najdowcipniej pomylę, to się roześmieją tylko obecni, cofamy do kropki, a nawet do przecinka i gramy dalej.

Tomasz Knapik czytał już chyba wszystko od filmów porno po paradokumenty. Był nawet głosem miejskich autobusów. Teraz przyszedł czas, aby jego głosem przemówili bohaterowie "Gry o tron".

Adriana Słowik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.